SUUSAKONGRESS JYVÄSKYLÄS

Daimar Lell

Suusakongress toimub samaaegselt Soomemaal toimuvate põhja suusaalade MM-võistlustega.

Suusa- ja talispordiajaloolaste seekordne kongress toimub 1.-3. märtsini Jyväskylä Ülikoolis. 4. märtsil sõidetakse aga üheskoos Lahtisse, et elada MM-võistlustel kaasa naiste 30 km suusatamisele, meeste suure mäe suusahüpetele ning õhtusele ilutulestikule.

Kongressil keskendutakse suusatamisele laiemalt - suusatamine kui sport, liikumine, eluviis jne.  Spordiajaloolaste kõrval astuvad üles etnoloogid, sotsioloogid, liikumisteadlased, meediaspetsialistid jt. Korraldajate soomlaste kõrval on osalejate seas veel USA, Suurbritannia, Hiina, Taani, Rootsi, Austria, Sloveenia ja Eesti suusaajaloo ning suusatamise uurijad. Eesti esindajana on headel sõpradel külas ESAS esimees Enn Mainla, kes annab rikkalikult illustreeritud ülevaate Eesti suusatajate debüüdist 1938. aasta MM-võistlustel. Toona samuti Lahtis toimunud MM-võistlustel olid meie suusatajad tõsiste õpipoiste rollis. Esimese saja hulka ei jõudnud keegi!

Rahvusvahelise spordiajaloolaste katusorganisatsiooni ISHPES patronaaži all toimuva Jyväskylä suusakongressi korraldajateks on Soome Spordiajaloo Selts, Soome Sporditeaduste Selts, Jyväskylä Ülikooli ajaloo ja etnoloogia õppetool ning Jyväskylä Ülikooli Spordi- ja Terviseteaduste teaduskond.

Eelmine
PÄRNUMAA SPORDIAJALOOLASED JÄLLE KOOS
Järgmine
ALEKSANDRIA VÕÕRUSTAS MAAILMA SPORDIAJALOOLASI

Vastused puuduvad

Email again: