Teemal „Eesti Olümpiakomitee esimesed 100 aastat“ astuvad üles Daimar Lell, Toomas Tõnise, Siim Sukles, Tiit Lääne, Kaarel Antons ja Johannes Vedru.
Osavõtt kõigile vaba, kuid ürituse sujuvamaks korraldamiseks palume oma osavõtusoovist teada anda hiljemalt 20. novembriks meiliaadressil spordiajalooselts@gmail.com või telefonil 56 497 632 (Enn Mainla). Täpsem kava siin.


ESAS TALLINNA OSAKONNA ÕHTU JA ARUANDE-VALIMISKOOSOLEK

Õhtu külaliseks on kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter.

Tiit Karuks esitleb oma raamatut "Teistmoodi aastad", milles ta käsitleb viimast nelja aastat nii spordis kui laiemalt kogu maailmas. Kõik on oodatud!

Külas on pikki aastaid Tartu Kalevit ning seejärel Tartu valla spordikooli juhtinud Rein Lellep.

Seekordseks külaliseks on kunagine NSV Liidu meister autospordi ringrajasõidus ja mitme Estonia võidusõiduauto konstruktor Mart Kongo.

Ootame kuulama viimase aja üht edukamat kergejõustikutreenerit Harry Lembergi, kes räägib oma sporditeest ja -tööst, samuti jagab ta suurvõistluste kohapealseid muljeid.

Räägime korvpallijutte Priit Tomsoniga.

Külas on Mari Reilent, kes räägib oma pikast ja sportlikust kehakultuurlase teest ning jõudmisest idamaiste tervisesaladuste jälile.

JUULI - AUGUST

ESAS XXII SUVEKOOL

Lähemalt suvekooli kohta vaata siit.

Oma, koos korvpalliga käidud sporditeed on meenutamas Tõnu Lust.

MAI

ESAS TALLINNA OSAKONNA ÕHTU


ESAS TÄISKOGU KOOSOLEK JA KOOLITUSPÄEV

kell 12.00 ESAS täiskogu koosolek (sh majandusaasta 2022 aruande kinnitamine).
Koosolekule järgneb kohvipaus ning seejärel
kell 13.30 koolituspäev, kus tutvume muuseumi kogudega ja seal säilitatavate spordiajalugu kajastavate materjalidega. Külastame näituseid, sh giidi saatel värskeimat väljapanekut „Õige keha, vale keha?“. Päeva sujuvamaks korraldamiseks palume oma osalemisplaanist teada anda hiljemalt 27. aprilliks. Kui pole võimalik osaleda, siis palume volitada (allkirjastatud paberil või digiallkirjastatud e-mailiga) ennast esindama kedagi kindlat osalejat, kuna koosolekul on kvoorum oluline!

PÄRNUMAA SPORDIAJALOOPÄEV

Arutleme teemal „Võrkpall, Pärnu üks kuldaladest?“.

Külas on spordireporter Tarmo Tiisler.

ESAS SELTSIPÄEV
Meie ees on Eesti Laskesuusatamise Föderatsiooni juhatuse liige Aivar Nigol ja jututeemaks loomulikult laskesuusatamine.

MÄRTS

Külas on Eesti korvpalli suurkuju Jaak Salumets.

Oma spordiaegu on meenutamas Tartu ülikooli korvpallimeeskonnas 1973. aastal Eesti meistriks tulnud Jaan Olari.

Veebruar on olnud suusatamise kuu ja nii ka seekord. Külla tuleb olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi ja jutuks tuleb loomulikult suusatamine.

Spordijuttudega on meie ees 1971. aasta Tartu suusamaratoni võitja Vladimir Šokman ja kindlasti keerleb jutt selle suure suusatajate peo ümber.

Tiit Karuks räägib oma hiljaaegu ilmunud raamatu "Jüri Tamm. Kirega elus ja spordis" saamisloost.

Saame Indrek Schwedelt kuulda, kuidas sündis kavandatud 5-köitelise Eesti jalgpalliajaloo sarja mõte ja ilmus esimene raamat.