Saabumine 29. augustil hiljemalt kell 12.00.
Suvekoolist osavõtmiseks on vajalik hiljemalt 15. augustiks registreeruda osavõtumaksu 25 (mitteliikmetel 35) eurot tasumisega Eesti Spordiajaloo Seltsi arveldusarvele. Vt lähemalt siit.

JUUNI

ESAS SELTSIPÄEV

Oma sporditeed on meenutamas olümpiasportlasest aerutaja, 22-kordne Eesti meister Tiit Tikerpe.

Teemaks on Pärnu esindusstaadioni enam kui 100-aastane lugu. Ettekanded Enn Hallikult ja Priit Neemelt, meenutustega toetavad kergejõustiklased ja jalgpallurid, aga ka staadioni kunagised töötajad. Kõik on oodatud!

NB! Samal päeval toimub Pärnu Rannastaadioni rahvusvaheline kergejõustikuõhtu. Võistluste algus 16.30 ja avamine 17.15. Sissepääs tasuta!

Judojuttudega on külas Eesti Judoliidu spordidirektor Juhan Mettis.

  10.45 – Saabumine, registreerimine
  11.00 – ESAS täiskogu koosolek:
■ avamine
■ ESAS juhatuse aruanne 2023. aasta tegevusest – Enn Mainla
■ Tallinna osakonna tööst aruandeperioodil – Rein Järva
■ revisjonikomisjoni ülevaade finantsseisust ja majandusaasta 2023 aruande kinnitamine – Mai Luik
■ küsimused ja kommentaarid

  11.45  –  Turgutuspaus
  12.00 – Koolitus: kirjandusmuuseumiga ja seal leiduvaga tutvumine.

NB! Koosolekul on kvoorum oluline! Kõik liikmed on oodatud! Kellel pole võimalik osaleda, volitagu kedagi kindlatest osalejatest ennast esindama, kas kirjaliku allkirjastatud pabervolitusega või digiallkirjastatud e-volitusega.

Kuulajate ees on Kalevi tegevjuht, kettaheite olümpiapronks Aleksander Tammert.

Külas on 1967. aastal Tartu suusamaratoni võitnud, Võrumaa sporti juhtinud, Eesti orienteerumisvõistlustelt medaleid kogunud, nüüdne aktiivne spordiveteran Rudolf Mürk.


Oma kohtumisi Rootsis elanud maadluse olümpiavõitja Voldemar Väli ja spordiloolase Reino Sepaga on meenutamas Tiit Karuks.

Suusatamisega põimunud eluteed on meenutamas pikaaegne Tallinna Ülikooli õppejõud ja ülipõhjaliku suusaveebi (mis hiljuti 10-aastaseks sai) pidaja Kaarel Zilmer.

Meie külaliseks on peagi juubelit tähistav endine spordi- ja judojuht Tõnu Lume.

Oma sporditeed on meenutamas pool sajandit Võrus võrkpallitarkusi jaganud Aksel Saal.

Planeeritud kohtumine EOK aupresidendi Tiit Nuudiga jääb seekord ära, kuid selle asemel häälestume kümnevõistluse lainele - külla tulevad Toomas Berendsen ja Toomas Suurväli.

Kohtume Tartu Variku kooli direktori Peeter Kikasega, kes räägib oma sportlikust elukäigust, kuhu mahub ka aastaid tegevust Tartu Maratoni korraldustoimkonnas.