ILMUS SPORDI AASTARAAMAT 2021

31. märtsil esitleti Tallinnas, Tere tennisekeskuses „Eesti spordi aastaraamatut 2021“.

Koroonaviiruse mõningane taandumine võimaldas üle pika aja spordirahval jälle kokku tulla, silmast silma kohtuda ning raamatutki reaalselt käes hoida.

Kolmandat korda on aastaraamat jõudnud lugejate ette värvilisena. Tavapärast tulemusteosa täiendavad kogu Eestit, maakondi ja spordialasid hõlmavad ülevaated (harrastajad, treenerikutsed, spordiorganisatsioonid ja -objektid), sportlaste ja klubide medalivõitude tabelid ning faktid koos spordijuhtide tagasivaadetega möödunud aastale. Lisaks aitavad arvukad fotod sinna juurde talletada aasta emotsioone, säravaid hetki ja meeleolusid.

576 leheküljele on mahtunud ka Kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni pöördumine, põhjalik spordiaasta sündmuste kroonika ehk aastaring, tabelisse vormitud Eesti sportlaste medalivõidud rahvusvahelistel tiitlivõistlusel, veteranide ja seenioride saavutatu, parimate sportlaste ja ka meie seast lahkunud oluliste spordipersoonide nimekiri.

Aastaraamatu koostajateks on (nagu eelnevatelgi aastatel) Daimar Lell, Aare Oja, Matis Song ja Veiko Ulp. Veteranide ja seenioride sporti puudutava koondas kokku Toivo Kivimets. Raamatu väljaandjaks on Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutus.

Nii esitluse sisse juhatanud Tarvi Pürn kui raamatut detailsemalt tutvustanud Daimar Lell tõdesid, et kuigi teist aastat elati koroonaviiruse haardes, oli aasta tulemuste mõttes edukas ning kokkuvõttes suudeti olukorraga edukalt kohaneda. Raamatu mõttes tähendas see, et tulemuste osa hakkas taastuma ning toimumata võistluste loendeid seekord kirja ei pandud. Et sportlikke tulemusi on juba mõnda aega kaugelt rohkem, kui neid aastaraamatu kaante vahele mahub, on koostajate meeskond spordisõbra jaoks seegi kord kokku pannud mahukama tulemuste voo, mis on leitav aadressilt www.spordiregister.ee/aastaraamat/2021. Raamatuga võrreldes on sinna lisatud Euroopa karikavõistluste, Balti võistluste, maavõistluste jmt tulemusi (sõltuvalt spordialast võib võistluste valik erineda). Lisaks on mõnede alade juures vastava alaliidu soovil täiendavat statistikat (näiteks Eesti rekordi parandused ujumises). Allalaadimispiiranguid tulemuste veebiversioonile ei ole, nii et soovijad võivad selle oma isiklikku andmepanka salvestada või hoopistükkis välja trükkida.

Spordi aastaraamatut 2021 saab soetada Spordikoolituse ja -Teabe SA veebipoest www.spordiinfo.ee/Spordiraamatud (sealt saab osta ka varasemaid aastaraamatuid) või Apollo ja Rahva Raamatu kauplustest.Eelmine
TÄISKOGU KOOSOLEK JA KONVERENTS
Järgmine
EESTI SPORDIAJALOO SELTS SAI EOK LIIKMEKS

Vastused puuduvad

Email again: