SPORDI AASTARAAMAT 2022

28. märtsil esitleti Tallinnas, Foruse spordikeskuses „Eesti spordi aastaraamatut 2022“.

Aastaraamat jõudis lugejate ette tuttavas kuues ja juba neljandat aastat värvilisena. Koroona-aastate eelne võistluste toimumine on taastunud ning see paisutas seekordse aastaraamatu mahu taaskord üle 600 lehekülje.

608-leheküljeline raamat algab kultuuriministeeriumi spordi asekantsleri Tarvi Pürni pöördumisega, ei puudu ka põhjalik spordiaasta sündmuste kroonika ehk aastaring, veteranide ja seenioride saavutatu, parimate sportlaste ning meie seast lahkunud oluliste spordipersoonide nimekiri. Kolmveerand aastaraamatu mahust tugineb Eesti spordiregistri põhjalikele andmekogudele. Eeskätt on need loomulikult meie sportlasete tulemused (sh ka tabelisse vormitud Eesti sportlaste rekordilised 327 medalit rahvusvahelistelt tiitlivõistluselt), aga samuti kogu Eestit, maakondi ja spordialasid (harrastajad, treenerikutsed, spordiorganisatsioonid ja -objektid) hõlmavad graafikud, tabelid ja faktid ning sportlaste ja klubide medalivõitude arvestused. Spordiregistri andmeid täiendavad spordijuhtide tagasivaated ja hinnangud möödunud aastale. Arvukad fotod aitavad talletada aasta emotsioone, säravaid hetki ja meeleolusid.

Aastaraamatu koostajateks on (nagu eelnevatelgi aastatel) Daimar Lell, Aare Oja, Matis Song ja Veiko Ulp. Veteranide ja seenioride sporti puudutava koondas kokku Toivo Kivimets. Raamatu väljaandjaks on Spordikoolituse ja -Teabe Sihtasutus.

Raamatut detailsemalt tutvustanud Daimar Lell tõdes, et kuigi koroonaviiruse paine taandus, oli spordiaasta vastuoluline. Venemaa alustatud sõda varjutas kogu meie elu, nii ka sporti. Paljude mure toimuva ja edasise osas peegeldub vastu ka raamatu lehekülgedelt. Teisalt oli Eesti sportlaste 2022. aastal võidetud 327 medalit rahvusvahelistelt tiitlivõistlustelt enneolematu. Sellist medalitesadu pole kunagi varem nähtud. Ometi, arvestades hõredamat konkurentsi ning asjaolu, et olümpiaaladel mingit hüpet pole toimunud, ei tasuks ilusatest arvudest eufooriasse sattuda. Daimar Lell tänas esitlusel ka raamatu valmimisele agaralt kaasa aidanud alaliite ja maakondlikke spordiliite.

Spordi aastaraamatut 2022 saab soetada Spordikoolituse ja -Teabe SA veebipoest www.spordiinfo.ee/Spordiraamatud (sealt saab osta ka varasemaid aastaraamatuid) või Apollo ja Rahva Raamatu kauplustest. Raamatust mahukama tulemuste voo leiab spordisõber aadressilt www.spordiregister.ee/aastaraamat/2022.

Eelmine
KONVERENTSIL HEIDETAKSE PILK KAHEGA LÕPPENUD AASTATE SPORDISÜNDMUSTELE
Järgmine
SUVEKOOL KUTSUB RAPLAMAALE

Vastused puuduvad

Email again: