In memoriam AGNES SIRKEL

Lahkunud on meie energiline ja sädelev seltsikaaslane Agnes Sirkel.

Seltsi seekordne suvekool 4. augustil algas kurva teatega – mõned tunnid varem oli meie seast lahkunud Agnes Sirkel. Teade oli seda ootamatum, et Agnese lõputu energia oli meid uskuma pannud, et 100 aastat pole tegutsejale mingi vanus, rääkimata siis 85 aastast! Mõned päevad varem oli Agnes talle omase kirega kaasa löönud petangivõistlusel, loomulikult oli ta end kirja pannud ka suvekooli…

Agnese pikk kuju ja kõlav hääl paistis silma ning kostis kaugele. Nii otseses kui kaudses mõttes. Tema tegemiste nimekiri saaks ülimalt pikk, kuid kõikide asjade juures iseloomustas teda suur uudishimu ning avastamistahe, organiseerimis- ning innustamisoskus. Olgu see siis põnevate matkade ja kümnete kokkutulekute korraldamine üle kogu endise NSV Liidu, kõrbematkade raja sisse käimine, Tartu matkakooli asutamine, mitmete spordialade kohtunikuks olemine või kirglik petangimäng. Tuhandete Tartu Maratonil osalejate jaoks oli aga Agnes lausa maskott või reklaamnägu! Kauaaegse Tartu Maratoni peasekretärina oli ta üks neist, kes tegid suureks nii suusamaratoni kui rattaralli ja sügisjooksu. Vabatahtlikuna jäi ta maratonihingeks elu lõpuni – raske on temata maratoni sekretariaati ette kujutada.

Samaväärselt jätkus Agnese energiat spordiajaloo seltsi tegemistele. Lisaks ise tegemisele ning kaasa löömisele, oli ta paljude ettevõtmiste juures oma kogemuste ning erksa mõttega selleks, kes teadis, kust saada abi või küsida nõu.

Suur tänu Sulle! Jää jumalaga, hea kaaslane! Taevane võistkond on saanud enda ridadesse kõva tegija!


Eelmine
SUVEKOOL MADSAL
Järgmine
50 AASTAT MUUSEUMITÖÖD

Vastused puuduvad

Email again: