LIDIA UUSTAL 100

23. detsembril möödub 100 aastat ühe Eesti võimlemise suurkuju Lidia Uustali (1918-2012) sünnist. Spordiajaloo selts tähistab sündmust meenutuspäevaga 6. detsembril.

Lidia Uustali panust Eesti iluvõimlemise arengusse on raske üle hinnata. Lõpetanud Tartu Ülikooli Kehalise Kasvatuse Instituudi (KKI) 2. lennuga 1940. aastal, sai temast paljudeks aastateks Õpetaja, õpetaja suure tähega. KKI 2. lendu õppima asunutest oli Uustal (toona Kütt) üks põhjalikuma tantsulise ettevalmistusega. Gümnaasiumipõlves oli ta õppinud Paula Roove tantsustuudios rütmilis-plastilist liikumist. Hiljem kuulus ta Ida Urbeli tantsurühma ning esines II maailmasõja ajal "Vanemuise" tantsulavastustes. Lisaks töötas ta pärast ülikooli lõpetamist 1941-1944 Tartu gümnaasiumides kehalise kasvatuse õpetajana. 1945. aastal sai temast aga  rohkem kui kolmeks aastakümneks Tartu Ülikooli kehakultuuriteaduskonna iluvõimlemise õppejõud ja treener, kes jagas selle kauni spordiala saladusi sadadele õpilastele ja viis sporditippu mitu põlvkonda iluvõimlejaid.

Lidia Uustal oli aktiivne võimlemise eestkõneleja kõrge eani. Tema kirjutatu ning meenutatu on olnud hindamatu meie võimlemise tervikpildi kokkupanemisel ning koos hoidmisel.

Seda silmas pidades korraldab Eesti Spordiajaloo Selts oma auliikme, Lidia Uustali õpilase ja kolleegi Linda Jaansoni eestvedamisel 6. detsembril kell 12.00 Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumis meenutuspäeva „Lidia Uustal 100“. Kõik huvilised on oodatud!

LIDIA UUSTALI MEENUTUSPÄEVA KAVA

12.00 avamine                                                                                                                                                                   ENN MAINLA, ESAS esimees ja PRIIT KAASIK, Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi juhataja

LINDA JAANSON. Lidia Uustal KKT õppejõuna iluvõimlemise arendaja

MAIRE KAMARIK, SILJA PILV. Lidia Uustal Eesti iluvõimlemise meistrite kasvatajana

REET SAHKU. Lidia Uustali võimlemisalane tegevus pensionipõlves

TENE-RIIN VAARMANN. Iluvõimlemise tänapäev Eestis

Sõnavõtud

Meenutamine jätkub kohvitassi taga


Eelmine
ÜLDKOGU KOOSOLEKU JA KONVERENTSI KAVA
Järgmine
JUUBELIAASTA KONGRESS TOIMUB MADRIDIS

Vastused puuduvad

Email again: